Pod Wydmą Dąbkowice

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Strona główna O ośrodku Pokoje Atrakcje okolicy Kontakt i lokalizacja
 

O Ośrodku

Ośrodek wczasowy "Pod Wydmą" w Dąbkowicach położony jest na Mierzei Bukowskiej pomiędzy jeziorem Bukowo a morzem (Wybrzeże Środkowe). Posiada bezpośrednie wejście na plażę, która rozciąga się w odległości 5km, aż do pierwszej miejscowości (Dąbki). Na ogrodzonym i dozorowanym terenie znajduje się 9 domków campingowych typu „BRDA”, 3 domki typu holenderskiego, dom wypoczynkowy (pokoje 2 i 3 osobowe) oraz dom dla 8 osób z kominkiem i przyległą do niego sauną fińską , tzw. „Bosmanówka”.

Dąbkowice
Dąbkowice
Dąbkowice
Dąbkowice Dąbkowice Dąbkowice
Dąbkowice Dąbkowice Dąbkowice
Dąbkowice Dąbkowice Dąbkowice

Ośrodek posiada wewnętrzny parking, niewielki plac zabaw dla dzieci oraz miejsce na ognisko i do grillowania, wędzarnia. Na terenie znajduje się bar – smażalnia z ogródkiem i miejscem do biesiadowania a w sąsiednim ośrodku mogą Państwo korzystać z kawiarni i drink baru. Na plaży umiejscowione jest boisko do siatkówki a w sąsiedztwie można korzystać z boiska do tenisa i koszykówki. Na zwolenników sportów wodnych czeka rozległe jezioro Bukowo oraz wody wybrzeża. W pobliskich Dąbkach co roku rozgrywają się zawody żeglarskie i windsurfingowe. Tu również można w ciągu urlopu wyrobić kartę żeglarską lub też korzystać ze szkółki windsurfingu. Dąbkowice są rajem dla wędkarzy – morze i jezioro jednocześnie do połowów w tym samym czasie to rzadkość. Więcej o wędkowaniu przeczytacie Państwo w naszej „Ofercie dla wędkarzy”. Jesienią zaś zapraszamy grzybiarzy oraz polujących na ptactwo. Na miłośników przyrody, fotografowania Dąbkowice są niewyczerpanym źródłem nowych „obrazów”. Z tego też powodu odwiedzają nas licznie artyści którzy realizują tu swoje projekty i szukają inspiracji – co nie wymaga większego trudu.

Niecodzienność tego miejsca to również ludzie, którzy wracają tu od lat, zakochani w tym miejscu, mogący sobie tu pozwolić na totalny spokój, bez uczęszczania w "bulwarowych spacerach". Śpiew przy ognisku, wspólne zabawy sportowe i śmiech to również tutejsze atrakcje. Dąbkowice znajdują się w odległości ok. 5km na zachód od miejscowości Dąbki i ok. 4km na wschód od miejscowości Łazy. Lokalizacja ta posiada korzystny dla zdrowia mikroklimat, który zapewniają rozległe, pokrywające wybrzeże i okolice lasy sosnowe oraz napływający z powietrzem morskim jod. Miejsce to sprzyja osobom z alergiami, w szczególności dzieciom z południa Polski.

Na uwagę zasługuje również fakt, iż Dąbkowice z Dąbkami połączone są aleją prowadzoną całkowicie przez las, która jest ulubionym miejscem spacerowiczów, rowerzystów oraz osób uprawiających jogging. Aleja ta przebiega również przez miejsca gdzie jezioro Bukowo łączy się z morzem.

Polecamy również atrakcje w pobliskich miejscowościach (Dąbki, Darłowo czy Darłówko) gdzie istnieje wiele innych możliwości rekreacji: jazda konna, baseny, parki wodne, gokarty, rejsy po morzu (możliwość wycieczki na Bornholm), dyskoteki, puby i wiele innych (więcej w zakładce Atrakcje okolicy)

 


Polecamy

Dąbkowice wczoraj i dziś

taka ryba oferta dla wędkarzy

 
Ośrodek Wczasowy POD WYDMĄ
76-156 Dąbki, Dąbkowice 1-7
tel. 94 314 81 81 kom. 607 819 584
`